Mühendis kızlar İstanbul’da buluşuyor

Gruptan yapılan açıklamaya göre, Limak Vakfı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ortaklığında, 2015’ten bu yana yürütülen ‘Türkiye’nin Mühendis Kızları’ Projesi, Global Engineer Girls (GEG) adı altında yeniden tasarlanarak Kosova, Kuzey Makedonya ve Suudi Arabistan’da da faaliyetlerini sürdürüyor.

Kadınların bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarındaki temsilini ve kadın istihdamını artırmayı amaçlayan GEG; sunduğu eğitim, mentörlük ve kariyer fırsatlarıyla genç kadınların mühendislik alanlarında deneyim kazanmalarına ve kariyer gelişimlerine katkı sağlıyor.

BU YIL YEDİNCİSİ DÜZENLENECEK

Geçen yıllarda ‘Türkiye’nin Mühendis Kızları’nı bir araya getiren ve geleneksel hale gelen buluşmanın bu yıl yedincisi düzenlenecek. Mühendislik öğrencilerini, mezunları, mentörleri ve rol model konuşmacıları bir araya getiren etkinlik, ilk kez uluslararası ölçekte gerçekleşecek. Geleceğin kadın mühendislerine ilham veren GEG kapsamında, farklı ülkelerden mühendis kızlar, İstanbul’da buluşacak.

Limak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir’in ev sahipliğinde, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadının Statüsü Genel Müdürü Süreyya Erkan, Kosova Büyükelçisi Agon Vrenezi, Suudi Arabistan Krallığı’nın Ankara Büyükelçisi Fahad Assaad Abualnasr ve birçok ünlü ismin katılımıyla gerçekleştirilecek buluşmaya, grubun faaliyet gösterdiği Kosova, Kuzey Makedonya, Suudi Arabistan’dan ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen mühendis kızlar katılacak.

Program boyunca çeşitli atölyeler ve eğitim programları, rol model konuşmacılarla interaktif söyleşiler ve mentor-mentee görüşmeleri gerçekleştirilecek.

Buluşmada akademi, sanat, moda ve müzik camiasından alanlarında fark yaratan isimler, katılımcılara hikayelerini aktaracak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir