Vision Pro kullanıcılarına beklenmedik jest

Apple Vision Pro kullanıcıları için artık daha fazla üçüncü parti kontrol cihazı seçeneği mevcut. 8BitDo’nun duyurusuna göre, şirketin birçok kontrol cihazı artık Vision Pro ile uyumlu olacak. Apple‘ın resmi onayını almış bu aksesuarlar, Bluetooth bağlantısı kurulduğunda hemen kullanıma hazır olacak. Bu durum, kullanıcıların iPad veya bulut oyunları için kolayca üçüncü parti bir kontrol cihazı bağlama seçeneklerini genişletiyor. 8BitDo’nun Ultimate Bluetooth Kontrol Cihazı dahil olmak üzere toplam sekiz cihaz Apple’ın onayını aldı. Bu cihaz, PC için mükemmel bir oyun kumandası olarak nitelendirildi.

SN30 Pro kontrol cihazının çeşitli versiyonları, Lite 2 ve NES’ten ilham alınan N30 Pro 2 gibi diğer uyumlu cihazlar da bu entegrasyona dahil. Entegrasyon yalnızca oyun kontrol cihazlarıyla sınırlı değil; 8BitDo aynı zamanda Retro Mekanik Klavyesi için de AVP uyumluluğunu duyurdu. Elbette, Vision Pro çoğu Bluetooth klavye ile kutudan çıktığı gibi çalışıyor.

Bu haber, özellikle medya tüketimi Vision Pro deneyiminin en iyi yönlerinden biri olduğu için önemli. Video oyunları bu kategoriye tam olarak giriyor. Neredeyse her iPad oyunu bu cihazda çalışıyor. Dev bir sanal ekranda Cut the Rope oynamak ilginizi çekmiyorsa, kulaklık aynı zamanda Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce Now ile AAA başlıklarına erişim sağlıyor.

8BitDo, geçen yıl Apple cihazları için resmi kontrol cihazı desteğini duyurmuştu, ancak bu daha çok akıllı telefonlar, tabletler ve Mac bilgisayarlar için geçerliydi. Entegrasyon, yeni kontrol cihazı yazılımı ve Apple‘ın yakın zamanda yayınladığı iOS 16.3, iPadOS 16.3, tvOS 16.3 ve macOS 13.2 güncellemeleri sayesinde mümkün oldu. Görünüşe göre, iPhone’lar ve iPad’ler ile çalışan tüm aksesuarlar Vision Pro ile de uyumlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir