İşte Bu Yüzden Bu Çiçeği Evinizde Tutmamalısınız!

Hepimiz, çiçeklerin oksijen ürettiği ve sağlığımız için iyi olduğunu düşünürüz. Bu bilgi genel olarak doğru olsa da, tüm çiçekler için geçerli değildir.

Uzmanlara göre bazı bitki ve çiçekler, evinizde bulunması halinde sizin için tehlikeli durumlara neden olabilir.

Krasula ve Dieffenbachia

Bunlardan biri Krasula ve Dieffenbachia’dır, bu ikisi birçok insanın geleneksel olarak evlerinde bulundurduğu bitkilerdir. Krasula neredeyse her evde bulunmasına rağmen, kırılan saplarından salınan zehirli öz suyu nedeniyle tehlikelidir. Bu, ağız ve göz mukozalarıyla temas ettiğinde ciddi yanıklara neden olabilir.

Açelya

Açelya suyunun benzer etkileri vardır, ancak sonuçlar daha ciddi olabilir. Bulantı, yanıklar ve aşırı tükürük salgılaması, dikkatsiz bir açelya sahibinin yaşayabileceği etkilerden sadece bazılarıdır. Bazı durumlarda, bu bitkinin zehirli suyu ölüme bile yol açabilir.

Zakkum

Çiçekçilerin favorisidir, çünkü yoğun kırmızı çiçek tomurcukları üretir. Ancak zakkum, bir ev bitkisi değildir. Bitkinin suyu çok tahriş edicidir. Ciltle temas halinde yanıklara neden olabilir ve bir damla göze girerse körlüğe yol açabilir.

Para Ağacı

Bunun başlıca nedeni, bitkinin suyunun arsen içermesidir. Dünyayı keşfetmek isteyen küçük çocuklarınız veya meraklı evcil hayvanlarınız varsa, zenginlik çekmesine rağmen gerçekten para ağacını evden çıkarmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir